Szerdazene
2013-11-14 10:29:11
Jegyeket, bérleteket! - Érdre Villamossal...
Stúdióban jártunk
Villamost csináltunk
Be akart fordulni
Szabad-e lyukasztani?
XXI. századi, ismeretlen szerző verse (majd refrén)

Elemzés - mire utal a költő?
Első sor: nem lehet más, csak a nagyszerű Nortyx hangstúdió!
Második sor: légüres térben, pormentesen rögzítettük a közönség (és saját magunk) visszajelzése alapján legnépszerűbb számunkat, amely Villamos projektnéven fut.
Harmadik sor: valószínűleg a kalandos múltba réved a költő, hiszen annak idején a zenekar a Közvágóhíd környékén próbált, majd onnan a népek villamossal (...) mentek haza, és ha a 2-es helyett véletlenül 24-esre szálltak, akkor bizony elfordultak rossz irányba. Azóta a próbaterem elköltözött, ráadásul a többség már kocsival jár, vagy pedig iszik - mindkét esetben teljesen mindegy, hányas a villamos!
Negyedik sor: kézenfekvő mókázásnak tűnik csak a régi magyar népszokás, azaz az ellenőrök előli kommandó felelevenítése, de Freud nem alszik, úgyhogy esélyes némi áthallás a pompázatos zene miatt elalélt szűzlányok felelőtlen megkörnyékezése című utópia irányába.
Eddigi hozzászólások: 0 db
Szerdazene
2013-10-17 03:00:03
Sikeres kátyúzás, avagy betömtük magunkkal a Gödört
Kétezertizenhárom október hetedikén nagy napra virradtunk, ugyanis a kedvünkért a kultikus Gödör klubban átírták a naptárat, és hétfőn Szerda volt!
Sem minket, sem kedves koncertlátogató barátainkat nem tévesztett meg, hogy Budapest könnyűzenei fellegvára az Erzsébet térről a Király utcába költözött, mindenki a megfelelő helyen volt a megfelelő időben, aminek köszönhetően egy remek hangulatú koncert kerekedett a passzázsban (jelentsen a szó bármit is). A szolid félhomályban az est fénypontjaként mi négy fiúk vetkőzőszámot adtunk elő, melynek végén lenyűgöző, személyiségazonos-színösszeállítású Szerda pólót villantottunk.
Vásároljon Ön is! :)

Volt tehát minden, zene, tömeg, plakátkvíz, szilvás uncsi és búzasör, nagyon köszönjük a lehetőséget a házigazdáknak, büszkén kerültünk Gödörbe, és tisztelet az összes barátnak, ellenségnek, munkatársnak, ismerősnek, rövidnyakú zsiráfnak és/de főleg a nyugdíjas rokonoknak, hogy miattunk lettek instrumentál rockerek!
PuSzerda!
Eddigi hozzászólások: 0 db
Szerdazene
2013-10-02 14:42:54
Az öreg Hajas és a treble
Október hetedikén, a Gödörben - a felejthetetlen koncertélmény mellett - Hajas Gergő Szerdagitáros aktív megöregedésének lehetünk szem- és fültanúi. Ebből az alkalomból készítettünk vele egyszerre szórakoztató és informatív kanalaminterjút (olyan mint a villáminterjú, csak más).
|
Tudod, milyen nap volt 1979. október 10.?
Bizony, életed első Szerdája! Milyen élményekkel gondolsz vissza?
Világos, akkor még csak 4 napos voltál, azóta viszont eltelt 34 év, és közel 1800 Szerda! Ebből az időszakból milyen, számodra meghatározó zenéket említenél? Főleg olyanok érdekelnének, amiket Szerdán hallgattál!
Mikor és hogyan csatlakoztál a Szerda zenekarhoz?
Mik voltak az első benyomásaid a tagokról és a zenéről, és ezek azóta változtak-e?
Mikor lépsz már ki végre a Szerda zenekarból?
Szerdán? |
|
![]() |
Eddigi hozzászólások: 0 db




újabb cikkek